
Dialoog aangaan over de ziekenhuisplannen die op tafel liggen
Federaal minister van Volksgezondheid, Frank Vandenbroucke, heeft een stappenplan klaar om de ziekenhuissector te hervormen. Zorgnet-Icuro ziet een aantal positieve punten in het hervormingsplan. "Er zitten heel wat zaken in die we ook zelf op tafel hebben gelegd. Positief is dat er meer aandacht gaat naar dagziekenhuizen. Ook creëert het plan meer transparantie in de financiering en zijn er financiële prikkels voor kwaliteit van de zorg", zegt Margot Cloet. "De bedoeling is om de volgende weken de discussie over deze ontwerpnota aan te vatten".
Hoe ziet de huidige ziekenhuisfinanciering eruit?
De ziekenhuisfinanciering van vandaag is een ingewikkeld kluwen. Vorig jaar nog maakten we daarom een korte podcastreeks. Daarin bekijken we de financiering van de ziekenhuizen van dichterbij.
- Beluister aflevering 1: de noodzaak om de ziekenhuisfinanciering te hervormen
- Beluister aflevering 2: hoe de ambities voor onze ziekenhuizen en de financiering met elkaar in overeenstemming brengen
- Beluister aflevering 3: Katrien Verschoren (Zorgnet-Icuro) en Carine Van de Voorde (KCE) over de uitdagingen
Voor meer uitleg kan je terecht op onze themapagina over ziekenhuisfinanciering